היודופוביה של אל-ג'זירה וקטאר

המאמר התפרסם בערבית באתר אל-מע'רד ב-18.6.2017 ובאתר nrg ב-19.6.2017

האמירות הפוגעניות כלפי היהדות שפרסמה ומפרסמת אל-ג'זירה מצביעות על יודופוביה עמוקה ועל ניצול הבורות והנחשלות בעולם הערבי. לאור ניסיון העבר אסור לישראל להתעלם מאמירות כאלה

בתחילת יוני פרס אתר אל-ג'זירה כתבת תחקיר על מלחמת 6 הימים מושקעת בעיצוב וגרפיקה ומתובלת בשכתוב היסטורי, בתעמולה וגם ביודופוביה. המשפט הבא הפריע לי יותר מאחרים: "וסברו היסטוריונים של התקופה כי מלחמת הבזק שהנחיתה ישראל בחיפוי ותמיכה של ארה"ב נועדה לשתי מטרות: ניפוץ המיתוס של ג'מאל עבד אל-נאצר (נשיא מצרים דאז) ושליטה על ירושלים והגדה המערבית על רקע הטענות הכוזבות של התורה כלפיהן".

Hussein_1956
המלך חוסיין במדי צבא. בניגוד לתחזיות הישראליות הירדנים הצטרפו למלחמת יוני. ההחלטה על איחוד י-ם ושחרור יו"ש התקבלה רק במהלך המלחמה לאור התערבות ירדן (קרדיט: ויקיפדיה)

השכתובים ההיסטוריים במשפט זועקים, ארה"ב לא חיפתה וסייעה, ומטרות המלחמה שצוינו מביכות את המידע ההיסטורי. כקורא אל-ג׳זירה בערבית התרגלתי לעובדות היסטוריות ואקטואליות מסולפות כלפי ישראל. אבל החלק הזה – "הטענות הכוזבות של התורה" – 'הדליק' אותי.  הרי ידוע מה היה קורה אם ערוץ ישראלי/יהודי או מערבי/נוצרי היה רושם "הטענות הכוזבות של הקוראן" או "הטענות הכוזבות של מחמד", יש לזה סימוכין בדם ודמעות. על סילוף עובדות רצוי לא לשתוק, אבל על מלל פוגעני וחסר סבלנות כלפי היהדות או יהודים חובה לא לשתוק. על כך הגיע הזמן למחות בפרט כלפי קטאר המסבסדת.

johnson-mcnamara-libery-false-flag-israel-america-russia-syria
נשיא ארה"ב לינדון ג'ונסון ומזכיר ההגנה רוברט מקנמרה. ארה"ב לא תמכה במלחמה, להפך, היא ניסתה למנוע את פריצתה. כישלונה להביא להסרת הסגר של נאצר מעל מצרי טיראן הקשה על התנגדותה לפעולה ישראלית. (קרדיט: Cut2TheTruth)

זאת לא פעם ראשונה שאל-ג'זירה מפרסמת מלל פוגעני כלפי היהדות, ואף כזה המעצב תדמית דמונית ליהודים. בסוף 2016 חרצה אל-ג'זירה בכותרת: "מענק לכל מתנחל שינהיג טקס תלמודי באל-אקצה". נשמע כמו עוד אחת מעלילות הדם של העבר על התכנסויות יהודים אפלות ומפחידות. בכתבה מ-2012 על תרגום התלמוד הבבלי לערבית ניתנה במה לדברי המתרגמים כי התרגום "תורם לידיעת התכונות היהודיות אשר התמזגו בה תכונות ההתנשאות הגזענית בעקרונות ההלכה של משה" והינו "בסיס להבנת השכל היהודי ולקליטת מאפייני האישיות היהודית ולהתמודדות עם הפרויקט הציוני שהצליח לחטוף את הדת היהודית וביקש להצדיק את התנהגותו הפוליטית כלפי האחרים דרך המורשת הדתית" (ועל הדרך התלמוד הירושלמי כונה באותו מאמר "התלמוד הפלסטיני").

במאמר תועמלני ומסית מ-2010 על "תכניות הייהוד" של ישראל להפוך את ירושלים ל"יהודית לחלוטין", טען כותב המאמר נואפ זרו המתואר באתר כ"מומחה לענייני ישראל", כי הישראלים מבססים את הקשר שלהם לירושלים על "תורתם והמיתוסים המזויפים שלהם". יש עוד ציטוטים יודופוביים ופוגעניים כלפי היהדות אבל קצרה היריעה מלהכיל.

441
תמונה ראשית של כתבת תחקיר מ-2014 באל-ג'זירה עם כיתוב "ירושלים… 66 שנים של ייהוד". למרות שהר הבית שוחרר ב-1967, הייהוד מבחינת אל-ג'זירה החל ב-1948

אפילו ארגון הטרור חמאס משתדל לאחרונה להיראות כלפי חוץ פחות יודופובי כשפרסם אמנה בה הסיר אמירות אנטי יהודיות ומזלזלות כלפי היהדות. האמירות הפוגעניות שאל-ג'זירה פרסמה כלפי היהודים והיהדות מצביעות בעיקר על אופייה. הניסיון שלה לנצל את הבורות ואת היעדר תרבות הסובלנות והביקורת העצמית בעולם הערבי, מעידות על חשיבה פרי על סף גזענות עצמית סמויה של מוסלמים שסוברים שמה שמותר להם אסור לנוצרים או יהודים.

לאור ניסיון העבר אין ליהודים פריווילגיה להתעלם מאמירות כאלה. מדינת ישראל צריכה לספק הגנה ליהודים לא רק נגד איום פיזי אלא גם נגד איום תדמיתי, נגד עלילות וטענות שמובילות לבורות ושנאה ציבורית ובהמשך גם לסכנת בידוד בואכה איום פיזי. כמה ימים לאחר פרסום הכתבה, כמעין רמיזה, מדינות ערב רבות, כולל סעודיה, מצרים, ירדן ואיחוד האמירויות, ניתקו או הורידו את יחסיהן עם קטאר בין היתר בגלל הסיקור המוטה של אל-ג׳זירה. הגיע הזמן שגם ישראל תדע לעמוד על כבודה וכבוד התרבות והמורשת שלה. כבוד עצמי במזה"ת זאת לא תכונה מגונה.

almaghribtoday-طقوس-تلمودية
תמונה מכתבה של סוכנות הידיעות Zamn Press הפלסטינית עם כיתוב "מתנחל מוביל טקס תלמודי מול מסגד אל-אקצא".

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s